Ramygalos AJC
Ramygalos AJC
Ramygalos AJC Ramygalos AJC

Turite klausimų, teiraukitėsTel. : (8-45) 592382

Maximalus užimtumas

Su MAXIMOS pagalba ir Panevėžio rajone vaikams prieinamos naujausios edukacinės

Ramygalos kultūros centre ir Atviro jaunimo centro erdvėje nuolatinėse veiklose lankosi per 200 dalyvių. Patys esame kaip nedidelė bendruomenė, vienijanti šviesius, mylinčius pasaulį žmones. 

AJC projektas ,,Maximalus užimtumas" iš 94 pateiktų projektų pateko į finalininkų 15-uką. O vėliau buvo atrinktas ir į laimėtojų sąrašą. Gegužės 31 d. buvome pakviesti į „Mes - bendruomenė“ baigiamąjį renginį, kur šventiniame renginyje mūsų laukė įkvepiančios projektų kūrybinės dirbtuvės. Dirbtuvių metu „Mes bendruomenė“ paraiškų vertinimo komisijos narys Mykolas Lepeška pasidalino savo ilgamete patirtimi, kaip idėjas paversti realybe, o dieną užbaigė projektų apdovanojimų ceremonija. Maxima dar kartą nustebimo originalumu ir kiekvienam laimėjusiam įteikė diplomą iš perdirbto popieriaus, o jo viduje gėlių sėklos, kad diplomas negulėtų, o puoštų savo žiedais mūsų bendruomenę.

Didžiausio Baltijos šalių prekybos tinklo „MAXIMA“ projekto dėka, bus sukurta saugi edukacinė erdvė regiono vaikams, taip mažinant socialinę atskirtį tarp didmiesčių ir provincijos. Technologijoms sparčiai žengiant į priekį, mažųjų miestelių ir kaimų gyventojai turi mažesnes galimybes suspėti su pasauliu. Nereikia net pasakoti kaip skiriasi robotų konstravimas iš kartoninių dėžių  ir  tikrų robotų programavimas. Tai puiki galimybė ugdyti jaunų žmonių iniciatyvumo ir kūrybingumo kompetencijas, skatinant juos mąstyti, atrasti, tirti, drąsiai kelti idėjas, inicijuoti jų įgyvendinimą, o naujausiomis technologijomis paremtus ir sukurtus sprendimus - pademonstruoti, pristatyti. Užsiėmimo metu vaikai bus mokomi integruoto ugdymo – tai skirtingų mokomųjų dalykų jungimas. Integruotas ugdymas leis vaikui nagrinėti, diskutuoti, spręsti įvairias problemas, dirbti komandoje, o visas įgytas teorines žinias įtvirtinti praktikoje, priklausomai nuo pasirinkto lego roboto konstravimo principo. Ledo robotai - edukaciniai įrankiai, leidžiantys kiekvieno užsiėmimo gale išvysti veikiantį rezultatą. Tikimės, kad MAXIMOS tinklo, skelbiamo konkurso „Mes – bendruomenė“ dėka, mes galėsime suteikti galimybę sukonstruoti robotus ir savo darbus pristatyti ne tik Ramygalos gyventojams, bet ir kitų, kaimyninių seniūnijų bendruomenėms. Įtraukdami skirtingų socialinių sluoksnių  vaikus, romų tautybės vaikus, mažinsime tarpusavio atskirtį. O tuo metu, kai visi menų vadovai yra neformalaus ugdymo užsiėmimuose, neužimti vaikai galės saugiai žaisti salėje, kurioje projekto metu įsigytų interaktyvių grindų pagalba bus lavinami ne tik vaikų judesiai, bet ir matematiniai sugebėjimai, vaikai turės galimybę susipažinti su abėcėle, planetomis, rinkti miško gėrybes arba tiesiog žaisti smagius žaidimus: futbolą arba boulingą, neišėję iš ugdymo įstaigos patalpų. Tai puiki mokomoji priemonė, kur standartiniame pakete yra 52 interaktyvūs edukaciniai žaidimai.

Tikimės, kad Maximos  projektas padės ne tik užtikrinti lankytojų užimtumą, bet ir ugdyti jų žingeidumą, bendravimą, pasitikėjimą ir savivertę.

Ramygalos AJC darbuotoja Ernesta Liužinienė

  Atviro jaunimo centro darbuotojos: Ernesta Liužinienė, Gabrielė Račinskienė

  Jaunimo reikalų koordinatorė Sandra Budreikienė

  Apdovanojimų ceremonija
  Kartu su „Maximos“ komercijos direktore Vilma Drulienė
 "Maximalus užimtumas" (pirmas užšiėmimas).
Mūsų Lego robotai ne tik važiuoja, bet ir piešia
"Maximalus užimtumas" (antras užšiėmimas).
Mūsų Lego robotai lenktyniauja 

Dėl įsigaliojusio Europos parlamento ir tarybos reglamento (ES) 2016/679 „Dėl fizinių asmenų apsaugos

tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo“ informuojame:

Dalyvaudami renginyje Kultūros centro patalpose ar Kultūros centro organizuojamame renginyje

už kultūros centro ribų, galite būti užfiksuoti vaizdo medžiagoje (fotografija, video).

Vaizdo medžiagoje užfiksuoti asmenys nebus identifikuojami ir jų asmens duomenys

nebus skelbiami be jų sutikimo.