Ramygalos AJC
Ramygalos AJC
Ramygalos AJC Ramygalos AJC

Turite klausimų, teiraukitėsTel. : (8-45) 592382

Norim valgyti! Ir gaminti!

Pirmasis projekto "Norim valgyt ir gaminti " susitikimas įvyko! Jame turėjome edukacinę programą "Lietuviškas skonis su smalsumo pagardais ir emocijos padažu" Ši edukacinė programa - tai kulinarinė kelionė po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją, skanaujant tai, ką valgė ir gėrė Lietuvos valdovai, bajorai, miestiečiai ir valstiečiai. Kaip formavosi nacionalinė virtuvė ir kokius patiekalus turėtume laikyti nacionaliniais. Mūsų projekto dalyviai paragavo XIV - XVI a. patiekalų, taip pat sužinojo apie tų laikų valgymo kultūrą ir elgesį prie stalo. Laukiame savo dalyvių antrame susitikime liepos 25, kuriame pats jaunimas gamins maistą ir ruoš stalus. Mūsų laukia Tailandų virtuvės maistas.

Sveiki! Liepos 25 d. vyko antroji projekto "Norim valgyt ir gaminti!" diena. Šios dienos tema buvo tailandietiška virtuvė. Nuo pat pirmos akimirkos visų veiduose buvo šypsena. Buvo gaminama tailandietiška sriuba su krevetėmis, bei tailandietiška vištiena su makaronais. Be to, prie stalo laikėmės tailandietiškų tradicijų: valgėme tik su šaukštais ir dešine ranka, taip pat visi sėdėjome be batų. Nors ir nevisi dalyviai buvo susirinkę, vistiek draugiškai ir linksmai praleidome laiką. Taip pat savo patiekalais pavaišinome ir AJC darbuotojus bei seniūniją. Visi išsiskirstėme sotūs ir pilni gerų įspūdžių, tad labai lauksime kito susitikimo, kuriame bus švediškas stalas!

Dalinames receptais:

GREITA TAILANDIETIŠKA SRIUBA SU KREVETĖMIS - krevetės: 300 gramų
- česnakas: 2 skiltelių
- imbiero šaknis: 2 centimetrų ilgio
- vištienos sultinys: 500 mililitrų (arba daržovių sultinys)
- raudona kario pasta: 1 šaukšto
- azijietiški makaronai: 100 gramų
- kokoso pienas: 200 mililitrų
- citrinos sultys: 1 šaukšto
- aliejus: šlakelio
- druska: pagal skonį
- malti pipirai: pagal skonį
- šviežia kalendra (nėra būtina)
Pirmiausia užvirkite puode sultinį.
Per tą laiką, kol užvirs, keptuvėje įkaitinkite aliejų bei dėkite krevetes. Pakepinkite kelias minutes. Šalia sudėkite išspaustas česnako skilteles, sutarkuotą imbierą ir kario pastą bei pakepinkite dar kelias minutes. Tuomet į verdantį sultinį sudėkite keptuvės turinį bei azijietiškus makaronus. Pavirkite kelias minutes. Supilkite kokosų pieną bei citrinos sultis. Pagardinkite druska ir pipirais.
Patiekdamos užbarstykite susmulkinta kalendra. Taip pat, jeigu norisi, patiekiant galima įdėti laimo arba citrinos skiltelę. Skanaus! TAILANDIETIŠKA VIŠTIENA - aliejus: 2 šaukštų
- vištienos filė: 500 gramų
- geltonosios paprikos: 0,5
- raudonosios paprikos: 0,5
- rytietiški makaronai (pvz.: Santa Maria WOK)
- vanduo: ~200 mililitrų
- paukštienos prieskoniai
- sweet chilli padažas: 1-2 šaukštų
- svogūnų laiškai: apibarstymui (nėra būtina)
Iš pradžių vištienos filė supjaustome norimo dydžio gabaliukais bei juos apkepame. Tuomet sudedame trikampėliais supjaustytas paprikas, supilame sweet chilli padažą, suberiame rytietiškus makaronus, paskaniname paukštienos prieskoniais, pilame vandenį bei troškiname, kol makaronai suminkštės ir vanduo nugaruos. Patiekiant galite, jeigu norisi, apibarstyti svogūnų laiškais. Skanaujame!

 

Dėl įsigaliojusio Europos parlamento ir tarybos reglamento (ES) 2016/679 „Dėl fizinių asmenų apsaugos

tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo“ informuojame:

Dalyvaudami renginyje Kultūros centro patalpose ar Kultūros centro organizuojamame renginyje

už kultūros centro ribų, galite būti užfiksuoti vaizdo medžiagoje (fotografija, video).

Vaizdo medžiagoje užfiksuoti asmenys nebus identifikuojami ir jų asmens duomenys

nebus skelbiami be jų sutikimo.