Ramygalos AJC
Ramygalos AJC
Ramygalos AJC Ramygalos AJC

Turite klausimų, teiraukitės Tel. : (8-45) 592382

KEISK

VAIKŲ SOCIALIZACIJOS, VAIKŲ VASAROS UŽIMTUMO IR POILSIO, SMURTO IR PATYČIŲ PREVENCIJOS PROGRAMA "KEISK"

Projekto tikslas: bendradarbiaujant su partneriais įtraukti atokesnių seniūnijos vietovių vaikus prasmingam vasaros laisvalaikio praleidimui, pasiūlant galimybę keisti supančią aplinką ir save.

Pirma diena 2018-07-26

Vaikų socializacijos, vaikų vasaros užimtumo ir poilsio, smurto ir patyčių prevencijos programų projektas „KEISK“ jau STARTAVO! 
Keturių mažų kaimelių atstovus- vaikus, dalyvavusius pirmajame komandų susirinkime, supažindinome su projekto tikslu ir eiga. Numatėme ką jie galėtų pakeisti savo gyvenamose vietovėse, galimas kūrybines veiklas. Taip pat papasakojome, kodėl mums gera gyventi Ramygaloje. Kartu žaidėme pažintinius, sportinius ir edukacinius žaidimus, mūsų pačių sukurtomis ir pagamintomis priemonėmis. Domėjomės šio krašto istorija, kepėme picą, dalinomės patirtais įspūdžiais, naujomis žiniomis, reflektavome.


Antra diena 2018-07-27

Šį penktadienį kartu su „KEISK“ projekto dalyviais vykome į Linų muziejų esantį Stultiškių malūne. Sužinojom lino kelią nuo augalo iki audinio. Patys linų pluoštą minėme, brukome, šukavome. Susipažinom su senoviniais buities rakandais, klausėmės įdomių legendų apie Upytės kraštą ir jos gyventojus. Aplankėme ir Upytės tradicinių amatų centrą, čia daug naujo sužinojome apie senuosius lietuvių amatus, pynėme trispalves draugystės juosteles ir dovanojome draugams. O kaip gi be legendomis apipinto Tarnaglos piliakalnio – Čičinsko kalno! Aplankėme ir jį. Medžių paunksmėje žaidėme, užkandžiavome, šnekučiavomės, aptarėme tai ką nuveikėm ir ką dar planuojame nuveikti.

Trečia diena 2018-08-02

Socializacijos stovykla „Keisk“ šiandien apsilankė Daniūnuose. Smagus grupinis darbas, šiltas ir veiklai puikus oras pritraukė vaikus ne tik iš Pašilių ar Barklainių, bet ir kitų miestelių pasidžiaugti komandiniu darbu ir pažinti vietinę aplinką. Diena prasidėjo laužavietės tvarkymu, kuri vėliau buvo panaudota sriubos virimui ir bulvių kepimui ant žarijų. Tačiau tai buvo ne vienintelis vaikų užsiėmimas, nes pasisotinę sriuba visi dekoravo dviratį, kuris dar ilgai simbolizuos Daniūnuose įvykusią stovyklą. Be to, jaunieji tyrinėtojai patys pasiūlė žaidimą „Klasė“, o jų vadovės Stanislava Šlevaitė, Ernesta Liužinienė ir Silvija Pranauskė padėjo atlikti refleksiją bei įsisavinti gautas žinias ir potyrius. Taip pat būtina paminėti Aivą Osipovaitę, kuri rūpinosi suaugusiais ir mažaisiais veiklos metu ir Juozą Kiškį, kuris prisidėjo prie lentelės darymo. Taigi, ačiū visiems už gerai praleistą laiką, o mes jau ruošiamės kitoms kelionėms ir nuotykiams.

4 diena 2018-08-09

Šiandien stovyklos „Keisk“ dalyviai atrado labai aktyvų ir darbštų Barklainių jaunimą. Tai yra vaikai, kurie patys tvarko aplinką, moka sutvirtinti suolą ir tampa džiugesiu mažam kaimui. Juose gyvenantis ir vaikų vadinamas „Dėdė Mikas“ (seniūnas), pavaišino mažuosius slyvų kompotu bei atgaivino karštą ir aktyvią dieną. Ačiū jam. Taip pat atsirado dar daugiau žmonių, parodžiusių dosnumą. UAB „Vytėja“ padovanojo ąžuolinį suoliuką, kuris nuo šiol sergės Barklainius ir juose gyvenančius kaimo vaikus. Stovyklos veikla buvo labai įvairi. Tapyta ant maistinės plėvelės, dekoruotas šulinys, imituotos lietuvišką istoriją primenančios langinės ir nupieštas Barklainių žemėlapis. Vaikai pasisotino ant laužo keptomis dešrelėmis ir su projekto kuratorėmis Ernesta Liužiniene, Stanislava Šlevaite bei Simona Dyraite – Medišauskiene prie vaišių stalo aptarė tolimesnius darbus ir planus. Nors diena išvargino, tačiau paliko neišdildomų įspūdžių. Kita stotelė – Pašiliai. Laukite mūsų atvykstant!

5 diena 2018-08-23

Stovykla „Keisk“ apsilankė Pašilių kaime rugpjūčio 23 d., tačiau pasiruošimo darbai vyko jau iš vakaro. Dažymui buvo paruošta skelbimų lenta dėka Ramygalos seniūno ir darbininkų. Nušlifuotos lentos, ištraukti vinys, sutvarkyta aplinka. Vaikai kitą dieną su Stanislavos Šlevaitės pagalba jau galėjo dažyti ir dekoruoti skelbimų lentą. Ji buvo smagiai išmarginta ir apklijuota šamotiniais namukais. Netoli jos UAB „Vytėjos“ savininkas Vytas Navikas padovanojo ąžuolinį suoliuką. Vaikai patys suoliuką nusilakavo ir įtvirtino ramiame Pašilių kaime. Tada visi keliavo pas svetingus Dalią ir Rimą Selvenius, kurie vaikus priėmė į lauko pavėsinę, kupiną vaišių ir geros nuotaikos. Ten Ernesta Liužinienė mokino, kaip paruošti gimtadienio šventę jūros tematika. Lankstyti laiveliai, dekoruotas stalas mėgstamais jūros gyvūnais, darytos vėliavėlės, pūsti balionai ir naudota kita atributika. Aišku, joks gimtadienis nėra įmanomas be torto. Taigi, vietoj jo buvo skanauta obuolių pyragu ir užpustos žvakutės. Prie veiklos prisidėjo Silvija Pranauskė ir Simona Dyraitė Medišauskienė. Diena buvo pilna įspūdžių ir įdomios veiklos. Ačiū visiems už gerai praleistą laiką!

      

6 diena 2018-08-24

Stovykla „Keisk“ aplankė paskutinį kaimą – Aukštadvarį. Jo vaikai pasitiko stovyklą su gera energija ir nustebino saldainiais. Silvija Pranauskė paruošė laužavietę, o vaikai kartu su Stanislava Šlevaite ruošė troškinį. Atsiskleidė mažųjų kulinariniai įgūdžiai – paruoštos bulvės, morkos ir kitos daržovės gardiems pietums. Kitos vadovės – Ernesta Liužinienė ir Simona Dyraitė Medišauskienė vedė žaidimus. Kadangi stovyklos metu daug tapyta bei piešta, žaidimai paįvairino veiklą bei priminė, kaip gera būti vaiku. Aukštadvariui padovanotas tinklinio tinklas (vėliau ir išbandytas vaikų) ir pakabinta virvė kopimui. Be to, kiekvienas turėjo galimybe išlankstyti gyvūnėlius iš balionų ir atskleisti savo vaizduotę. Žaidimų ir gaminimo diena neprailgo, o dabar jau planuojamas paskutinis susitikimas, kurio metu bus aptarti įspūdžiai, pasidalinta patirtimi ir prisiminimais. Juk tokias keliones reikia užbaigti su trenksmu!

    

7 diena, 2018-08-30

Šiandien ,,Keisk‘‘ lankėsi Salvinos ir Alvydo Kievinų ūkyje. Dažnai įsivaizduojama, kad laimingu galima būti tik dideliame mieste, kuriame pilna pramogų, parduotuvių, geresni atlyginimai, didesni pasirinkimai. Salvina įrodė, kad kaime galima gyventi pilnavertį gyvenimą, galima dirbti, uždirbti, susitvarkyti aplinką, mokytis ir mokyti. Gyvenimas kaime neužveria sienų, jas užveriam patys.
Nuostabi, šilta, moliūginė diena. Ar žinote kas yra Marina du koglia, Muskat d Provans, D ruž de Fam, Linga d Napoli? O mes žinom. Moliūgai. Jų būna aliejinių, dekoratyvinių ir valgomų. Ir laaaabai įdomių. Virėm troškinį pavadinimu ,Ką turim, tą sudėjom“, gavosi labai skanus, mėgavomės braškių gėrimu, žolelių arbata, moliūginiu keksu ir bendravimu. Dėkojome vienas kitam už išmoktas pamokas, dalykus pakeitusius ne tik mūsų aplinką, bet ir truputėlį mus. Palikom pėdsaką ir pas Salviną. Pasižiūrėkit nuotraukas, patys pamatysit.

     

 Daugiau informacijos : FACEBOOK